Home | Amateurs Club Season 8

2023-03-05 16:00 - 2023-04-16 23:59
2023-03-05 16:00 - 2023-04-16 23:59
2023-03-13 21:00
2023-03-20 21:00
2023-03-27 21:00
2023-04-03 21:00
2023-04-10 21:00
2023-04-17 21:00
League duration
2023-03-05 15:00 - 2023-04-23 20:00
Game Picture League Picture

Amateurs Club Season 8

Gra: Assetto Corsa Competizione

DLC:

 • Challengers Pack (BMW M2 CS Racing)
 • Intercontinental GT Pack (Suzuka, Kyalami, Laguna Seca)

Uczestnictwo: Otwarte, każdy może się zapisać w dowolnym czasie, udział w wyścigu uzależniony jest od ilości miejsc w poszczególnych splitach - patrz prekwalifikacje.

Samochód: BMW M2 CS Racing - patrz regulamin p. 9. Balasty wagowe

Malowania: Kierowca może przygotować własne malowanie samochodu (tzw. skin/livery) i załadować je przez stronę do swojego profilu. Możliwość załadowania malowania odblokowuje się po wpłacie dotacji na daną ligę w wysokości min. 10 zł (patrz dotacje poniżej). Malowanie musi zawierać logotypy partnera sezonu, firmy TABAQ Bartłomiej Tabaczyński oraz organizatora czyli Simrace.pl. Potrzebne pliki znajdziecie tutaj: TwojSklep3D, Simrace.pl, Układ graficzny. Spakowany zipem plik z własnym malowaniem nie może przekraczać 15MB, poradnik jak zrobić malowanie znajdziecie w tym linku

Nagrody: Partnerem sezonu jest firma TABAQ Bartłomiej Tabaczyński, która zadeklarowała się zafundować następujące nagrody:

 1. P1 - Voucher na przejazd na torze Poznań w pucharowym Mini R53 Super S Cup - 3 okrążenia (wartość ok. 800 zł.)
 2. P2 - Voucher o wartości 300 zł na zakupy w sklepie https://www.twojsklep3d.pl
 3. P3 - Rękawice Freem Sim 21 o wartości ok. 240 zł
 4. Do rozlosowania wśród uczestników sezonu - Voucher na 1 godzinę nauki online z Damianem Lempartem (wartość 150 zł)

Za dostarczenie nagród wyłączną odpowiedzialność ponosi partner sezonu, firma TABAQ Bartłomiej Tabaczyński. Simrace.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za potencjalne roszczenia i reklamacje w sprawie nagród.

Dotacje: Uczestnictwo w sezonie nie wymaga wpłacenia dotacji. Jednakże ze względu na koszt utrzymania serwerów oraz nagród wprowadzamy system dotacji i powiązanie pewnych możliwości z dokonaniem dotacji w określonej wysokości:

 • 10 zł: możliwość wgrania własnego malowania, które będzie widoczne na transmisjach z wyścigów oraz u innych kierowców (jeśli je sobie ściągną),
 • 15 zł: własne malowanie oraz możliwość tworzenia lub dołączania do zespołu,
 • 30 zł: to co powyżej, wyróżnienie na stronie i transmisji.

Pamiętajcie, że dotację zwykle robicie raz, a liga trwa kilka miesięcy więc nie musicie się ograniczać do minimalnych wpłat. Darczyńcy, którzy wpłącą min. 30 zł zostaną wyróżnieni na stronie wyników specjalnym kolorem, a w późniejszym czasie również na streamie (top donors). Swoje imię i nazwisko lub ksywkę możecie wpisać w polu “Wiadomość”.

Dotacje należy wpłacać poprzez stronę https://tipo.live/p/simracepl podając w polu "Twój nick" 17 znakowy Steam ID 64. Znajdziesz go w swoim profilu wchodząc na link https://esport.simrace.pl/user.  To bardzo ważne abyśmy mogli powiązać wpłatę z Twoim profilem kierowcy. Musisz też wybrać cel wpłaty abyśmy powiązali to z ligą. Jeśli tego nie zrobisz prawidłowo, nie odblokują się dodatkowe możliwości, a my nie będziemy w stanie przesunąć tej płatności więc przyłóż się do tego.

Istnieje też możliwość wpłaty na “Utrzymanie / Development” więc jeśli podoba się Wam to co robimy i chcecie aby strona rozwijała się dalej to można również tam wpłacić ale uwaga: nie zostanie to zaliczone do żadnej ligi i nie odblokuje Wam możliwości w żadnej lidze więc jeśli chcecie zrobić większą wpłatę ale przy tej okazji odblokować też malowania i teamy to lepiej zrobić wpłatę na konkretną ligę.

Prekwalifikacje przedsezonowe: Przed pierwszym wyścigiem zostaną uruchomione 2 serwery prekwalifikacji aby przypisać kierowców do właściwych splitów. Z każdego serwera średnia z 3 najlepszych okrążeń danego kierowcy złoży się na wyliczenie czasu kwalifikacyjnego służącego do podziału na splity. Raz ustalone splity pozostają do końca sezonu. Osoby, które zechcą dołączyć do sezonu w trakcie jego trwania będą poddane takiej samej procedurze, przy czym możliwość ich startu w wyścigu będzie uzależniona od ilości miejsc na serwerze. Pierwszeństwo startu będą miały osobe biorące udział w prekwalifikacjach przedsezonowych. Organizator zastrzega sobie możliwość przeniesienia zawodników między splitami lub wykluczenia zawodnika z sezonu w przypadku stwierdzenia znaczących różnic w umiejętnościach zawodnika w odniesieniu do pozostałych kierowców w danym splicie. 

Weekend wyścigowy:

 • Trening: 40 min.
 • Kwalifikacje:21 min. podzielone na 2 grupy zgodnie z ogłoszeniem na kanale #announcements-am na naszym Discordzie.
 • Wyścigi: 40 min. Pit stop niewymagany.
 • Ostatni wyścig: 80 min. wymagany Pit Stop i zmiana opon.

Warunki na torze: 

 • Prekwalifikacje odbywają się w stałych warunkach pogodowych
 • Kwalifikacje i wyścigi odbywają się w losowych warunkach pogodowych symulowanych przez Assetto Corsa Competizione. Wstępne ustawienia symulacji takie jak poziom chmur, losowość, temperatura otoczenia oraz godziny rozpoczęcia sesji i mnożnik czasu zostaną podane przez organizatora nie później niż 3 dni przed każdym wyścigiem.

Pojemność gridu: Planowany jest stały podział na serwery PRO/SEMI/AM. Organizator określi wielkość gridu w zależności od zainteresowania.

Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie. Jeśli masz pytania lub są jakieś niejasności, napisz do nas na forum lub Discordzie.