Home | 1000km of Imola

2022-04-02 15:00
League duration
2022-03-16 20:00 - 2022-04-02 21:00
Game Picture League Picture

1000km of Imola

Gra: Assetto Corsa Competizione.

DLC: 

  • 2020 GTWC Pack (Imola)

Samochody: Wszystkie samochody GT3 dostępne w grze na dzień 23.03.2022 z wyłączeniem samochodów Cup i ST.

Dodatkowy samochód z paczki Challenger Pack (Audi R8 LMS Evo2) będzie dostępny do wyboru w późniejszym terminie.

Uczestnictwo: Otwarte dla doświadczonych kierowców i zespołów. Zespoły mogą się składać z maksymalnie czterech kierowców. Minimalna wymagana ilość kierowców w zespole to 2.

Aby zespoły mogły uczestniczyć w wydarzeniu, każdy z kierowców który zapisze się do drużyny powinien zaznaczyć obecność - w przeciwnym wypadku lista startowa dla danej drużyny nie zostanie wygenerowana poprawnie i kierowcy którzy nie zaznaczą obecności nie będą mogły uczestniczyć w wyścigu.

Malowania: Wszystkie przesłane przez kierowców malowania można pobierać i używać w grze nieodpłatnie za pomocą naszego programu Content Manager. Po wersji 1.8 ACC malowania nie powodują przycięć w grze, dlatego jeżeli pozwala na to sprzęt (3+GB VRAM) to zaleca się ich używanie.

Drużyna może przygotować własne malowanie samochodu (tzw. skin/livery) i załadować je przez stronę do swojego profilu. Możliwość załadowania malowania odblokowuje się po wpłacie dotacji na daną ligę w wysokości min. 10 zł (patrz dotacje poniżej). Spakowany zipem plik z własnym malowaniem nie może przekraczać 15MB, poradnik jak zrobić malowanie a także korzystać z programu Content Manager do pobierania malowań znajdziecie pod tym linkiem.

Dotacje: Uczestnictwo w sezonie nie wiąże się z koniecznością wpłacenia dotacji. Jednakże ze względu na koszt utrzymania serwerów oraz ewentualnych nagród wprowadzamy system dotacji i powiązanie pewnych możliwości z dokonaniem dotacji w określonej wysokości:

  • 10 zł: możliwość wgrania własnego malowania, które będzie widoczne na transmisjach z wyścigów oraz u innych kierowców (jeśli je sobie ściągną),
  • 30 zł: to co powyżej + wyróżnienie na stronie + wyróżnienie na streamie

Dotacje należy wpłacać poprzez stronę https://tipo.live/p/simracepl podając w polu "Twój nick" 17 znakowy Steam ID 64. Znajdziesz go w swoim profilu wchodząc na link https://esport.simrace.pl/user.  To bardzo ważne abyśmy mogli powiązać wpłatę z Twoim profilem kierowcy. Musisz też wybrać cel wpłaty abyśmy powiązali to z ligą. Jeśli tego nie zrobisz prawidłowo, nie odblokują się dodatkowe możliwości, a my nie będziemy w stanie przesunąć tej płatności więc przyłóż się do tego.

Istnieje też możliwość wpłaty na “Utrzymanie / Development” więc jeśli podoba się Wam to co robimy i chcecie aby strona rozwijała się dalej to można również tam wpłacić ale uwaga: nie zostanie to zaliczone do żadnej ligi i nie odblokuje Wam możliwości w żadnej lidze więc jeśli chcecie zrobić większą wpłatę ale przy tej okazji odblokować też malowania i teamy to lepiej zrobić wpłatę na konkretną ligę.

Prekwalifikacje: Każdy kierowca jest zobowiązany wykonać przynajmniej 1 ważne okrążenie. Warunek uczestnictwa w wyścigu bazuje na średnim czasie okrążeń kierowców danego zespołu. Pozycje w prekwalifikacjach wyznaczają pozycje na gridzie w dzień wyścigu.

Weekend wyścigowy:

  • Trening: 180 min - 12:00 CET
  • Wyścig: 360 min (6h) - 15:00 CET
  • Maksymalny czas stintu: 65 minut
  • Maksymalny czas jazdy jednego kierowcy: 195 min (3h 15min)

Warunki na torze: 

  • Prekwalifikacje odbywają się w stałych warunkach pogodowych.
  • Wyścigi odbywają się w losowych warunkach pogodowych symulowanych przez Assetto Corsa Competizione. Wstępne ustawienia symulacji takie jak poziom chmur, losowość, temperatura otoczenia oraz godziny rozpoczęcia sesji i mnożnik czasu zostaną podane przez organizatora nie później niż 3 dni przed wyścigiem.

Pojemność gridu: 40 samochodów. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tej wielkości w zależności od zainteresowania.

Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie. Jeśli masz pytania lub są jakieś niejasności, napisz do nas na forum lub Discordzie na kanale #chat-swap tagując uprzednio @League Admin